Proč se vyplatí oslovit menší realizační společnost?

Každý rozumný majitel či provozní manažer se neustále zaobírá ekonomikou provozu, ať už se jedná o velkou nadnárodní společnost nebo o menší rodinnou firmu. V posledních letech musí každý kvartál řešit rostoucí ceny elektřiny. Všechnu elektrickou energii ovšem není nutné odebírat ze sítě, ale může se vyrábět na střeše kanceláří, skladů nebo provozoven. Pojďme se podívat, jak na to.

Realizaci fotovoltaiky zvládnete do šesti až devíti měsíců

Návrh a instalace fotovoltaické elektrárny vás může vytížit podstatně méně než například dostavba budovy nebo návštěva hygieny. Důležité je svěřit zakázku kvalitní společnosti, která za sebou má prokazatelné komerční reference. Skutečně dobrý realizátor vás rád vezme na návštěvu několika fotovoltaických elektráren ve firmách, kde se budete moci zeptat přímo zákazníků, jak celá spolupráce probíhala.

„Každá firemní realizace je specifická svým objemem. U rodinného domu fotovoltaiku dodáme do 4 až 8 týdnů a do 2 měsíců zprovozníme, zatímco u rozsáhlých firemních zakázek může realizace trvat od 6 do 9 měsíců. Samotnou realizaci pak dělíme na dvě fáze – první etapu střešních prací zvládneme za tři dny, druhou elektroinstalační etapu za tři až pět dní.“ 
– Jonáš Adam, výkonný ředitel společnosti protech solar

Cesta k fotovoltaické elektrárně se zpravidla skládá ze čtyř kroků:

1. Návrh elektrárny

Návrh velikosti fotovoltaiky se odvíjí od velikosti a orientace střechy, spotřeby elektrické energie a dalších parametrů, na které se vás podrobně vyptáme. Samotný návrh pak zahrnuje rozložení panelů na střeše, návrh kabelových tras a umístění měničů a baterií.

2. Zajištění bezpečnosti

Celý návrh musí z hlediska zatížení střechy i nosné konstrukce posoudit statik. Návrh zároveň musí projít odborným posudkem z hlediska požární bezpečnosti.

3. Žádost o připojení k síti

Zpracování veškerých podkladů pro žádost o připojení zdroje na distributora zajišťujeme v rámci svých služeb automaticky. Stejně tak vyřizujeme dotaci Nová zelená úsporám, kterou můžete získat až ve výši 220 000 Kč.

4. Samotná realizace

Před instalací by bylo záhodno střechu vyčistit. Na fotovoltaiku se obvykle poskytuje záruka kolem 20 až 30 let – tak dlouho tedy svoji střechu pod panely neuvidíte. 

Důležité: Vzhledem k střelhbitému vývoji trhu platí naše cenové nabídky 1 měsíc. Na smluvně zakotvených termínech dodání a zprovoznění se pak už nic nemění.

Placeholder

Fotovoltaika na míru vaší firmě

Osobní přístup je pro nás zásadní. Napište si o nezávaznou nabídku přímo našemu majiteli.

5 dobrých důvodů, proč si fotovoltaiku pořídit

Nezávislost

V našich podmínkách pokryjete svou spotřebu až na 140 dní v roce elektřinou z vlastní výroby.

Ekologie

Vaše firma vyprodukuje za rok minimálně o 6 tun CO2 méně. Planeta se nadechne.

Úspora

Firemní fotovoltaické elektrárny snižují společnostem náklady přibližně o 50 %.

Podpora od státu

Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám získáte na elektrárnu až 220 000 Kč.

Technologie

Ovládat fotovoltaiku a sledovat její spotřebu můžete ze svého mobilního telefonu.

„V posledních dvou letech se na nás obracejí především majitelé menších a středně velkých firem s ekonomicko-ekologickými zájmy. Jejich první dotazy obvykle směřují na materiály a upřímně přiznávají, že je pro ně těžké se v oboru zorientovat. Od toho jsme tady my, vše rádi vysvětlíme. I když jsme menší realizační společnost, svým vstřícným přístupem dokážeme oslovit velké firemní zákazníky.“ 
Jonáš Adam, výkonný ředitel společnosti protech solar

Obraťte se na nás, rádi vám s firemní fotovoltaikou pomůžeme!

Máte nějaké dotazy?

V případě zájmu nebo jakýchkoliv dotazů se nás nebojte kontaktovat. Rádi vám poradíme a vysvětlíme nejasnosti.